A

WYSTAWA RZEŹBY "NOWY CZŁOWIEK"

 Sylwester Ambroziak

Wystawa rzeźby "Nowy człowiek" - Sylwester Ambroziak

Wernisaż: 1 sierpnia (czwartek), godz. 17:00

1 sierpnia – 8 września, sala kameralna

 

 Sylwester Ambroziak urodził się 14.04.1964 w Łowiczu. Studia w latach 1983-1989 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w prac. prof. J. Jarnuszkiewicza, S. Kulona i G. Kowalskiego. Rysunek w pracowni prof. M. Czapli. Dyplom w 1989 w pracowni G. Kowalskiego.

1990-1992
"Jeździec Polski" tryptyk monumentalnych rzeźb z brązu, projekt sponsorowany przez Galerię Notoro, realizacja w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

1993-1994
Stypendium Fundacji Kultury.

 

 O Artyście

" ... Podobnie jak pisarz, który zaludnia wymyślone przez siebie Lądy fikcyjnymi cywilizacjami, stwarza dla nich mity, legendy, historię, tworzy bohaterów, wygranych i przegranych, wielkie i małe tragedie, Sylwester Ambroziak podjął trud, czy mozół wyciosania nowego człowieka, który podobny jest swemu twórcy, ale różni się od niego, od nas. Ambroziak postawił przed nami w galeriach, muzeach - jest wszakże artysty - swego Golema..."

Jarosław Świerszcz

Prace w zbiorach

Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Okręgowe Bielsko-Biała, Centrum Sztuki Współczesnej Galeria El, Międzynarodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej "Notoro", Kunsthalle Exnergasse Wiedeń, Hotel Intercontinental Wiedeń, Galeria Promocyjna Warszawa, Fundacja Kultury Warszawa, Kunstbahnhof Herrnhut oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Francji, Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Luxemburgu i Szwecji.