A

Między sztuką a jedzeniem.

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 25 stycznia (środa) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.
 

"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Podczas pierwszego spotkania w nowym roku podejmiemy temat, który dla wielu może stanowić źródło przyjemności – a mianowicie to "jedzenie" stanie w polu naszego zainteresowania. I choć stanowi ono przede wszystkim biologiczną konieczność i jest elementem naszej codzienności, to również inspirowało i wciąż pociąga wielu artystów. Dlatego w trakcie spotkania porozmawiamy o tym jak historia sztuki traktuje jedzenie? Przekonany się również, że od antyku przez holenderskie martwe natury, impresjonistów po Andy’ego Warhola było ono wszędzie! A także odkryjemy co symbolizowały m.in. parujące ziemniaki czy wszechobecne jabłka.

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

 

Źródło zdjęcia: tiqets.com.