David Hensel - rzeźbiarz i zapalony fotografik. Urodzony w 1945 roku w Anglii studiował w następujących uczelniach artystycznych: Magdalene College, Cambridge University, Bournemouth College of Art, Brighton College of Art. Jest członkiem Królewskiego Stowarzyszenia Rzeźbiarzy Brytyjskich.

" Prace Davida Hensela to rzeźby w kamieniu i brązie, rysunek oraz biżuteria z której znany jest na świecie od 25 lat, i którą tworzy łącząc typowe surowce jubilerskie oraz inne materiały często rzeźbiąc w kamieniach półszlachetnych, drewnie i kości słoniowej, dąży do zintegrowania elementów, które potem istnieją jednocześnie jako biżuteria i rzeźba..."

Hensel uznawany jest za jednego z najważniejszych angielskich artystów zajmujących się biżuterią, a jego prace znajdują się w wielu muzeach i renomowanych kolekcjach na całym świecie.

W ostatnim okresie tworzy większe rzeźby w kamieniu, brązie i żywicy, poruszające szerszy zakres tematów, w przeważającym stopniu figuratywne, w szczególny sposób skoncentrowane na portretowaniu.

 

Wernisaż wystawy odbył się 14 marca 2002 r. o godz. 17.00

Zamknięcie wystawy nastąpiło 10 kwietnia 2002 r.

 

David Hensel - "Maski"
fot. Wacław Kapusto

 

David Hensel
fot. Wacław Kapusto
Anna Bem-Borucka

 

David Hensel
fot. Wacław Kapusto
Anna Bem-Borucka

 

"Counting for Ducks" - 1999
granit, 900 x 450 x 1800 mm