Rafał Olbiński - Magia opery
najsłynniejsze opery świata w plakacie
11 maja - 3 czerwca 2007

rafal olbinski

Rafał Olbiński urodził się w Kielcach. W 1969 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkrótce dał się poznać jako znakomity ilustrator i malarz.

Od 1985 roku wykłada w Szkole Sztuk Pięknych w Nowym Jorku.
Jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach czasopism Newsweek, Time, Business Week, New York Times, New Yorker.
Jest twórcą licznych plakatów do przedstawień operowych.

W 2002 roku zadebiutował w roli twórcy scenografii operowej do przedstawienia Don Giovanniego w Filadelfii. Artysta otrzymał za swoje ilustracje, plakaty i obrazy ponad 100 nagród. W 1994 roku zdobył w Paryżu międzynarodowego Oskara za Najbardziej Znaczący, Niezapomniany Plakat Świata Prix Savignac.

W 1995 roku jego projekt został wybrany na plakat Nowy Jork stolicą świata przez jury pod przewodnictwem burmistrza Rudolfa Giulianiego.

Obrazy Olbińskiego znajdują się w kolekcjach sztuki współczesnej w USA (Biblioteka Kongresu, Carnegie Foundation, Republic New York Corporation) a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Niemczech, Szwajcarii i Australii.

 

Naszej wystawie towarzyszy nowy album artysty "Magia Opery" wydany nakładem Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie. Album w cenie 39.00 zł dostępny jest w pawilonie wydawniczym w hallu BWA.

olbinski album magia opery

Wystawa pod honorowym patronatem
Czesława Jerzego Małkowskiego,
Prezydenta Miasta Olsztyn.

 

 

olbinski salome

 

 

olbinski carmen

 

 

olbinski la traviata

 

Zdjęcia z wernisażu

olbinski wernisaż bwa olsztyn

olbinski wernisaż bwa olsztyn

olbinski wernisaż bwa olsztyn

olbinski wernisaż bwa olsztyn

olbinski wernisaż bwa olsztyn

olbinski wernisaż bwa olsztyn

olbinski wernisaż bwa olsztyn

 

   
 
Wernisaż wystawy - 10 maja 2007 r. o godz. 17.00
Zamknięcie wystawy - 3 czerwca 2007 r.