Biżuteria, ceramika - Karolina Samulowska-Wyrzykowska
6 marca - 30 marca 2008

Urodzona w Olsztynie. Absolwentka ASP im. W Strzelińskiego w Łodzi. Dyplom z malarstwa w 1990 r. w pracowni Krystyna Zielińskiego. Członek Olsztyńskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, reklamą, ceramiką artystyczną, projektuje małe formy przestrzenne. Uczestniczy w konkursach i pokazach zbiorowych. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Artystka o sobie:

"Urodziłam się w Olsztynie. Dzięki Ojcu, artyście malarzowi i Mamie, historykowi sztuki dorastałam wśród pięknych rzeczy i wrażliwych ludzi. To sprawiło, że wybór kierunku studiów był oczywisty. W 1990 r obroniłam dyplom z malarstwa w pracowni Krystyna Zielińskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Po studiach los zawiódł mnie do Warszawy gdzie przeżyłam 3 letni romans z reklamą, najpierw jako Art Director w lokalnych agencjach reklamowych, później jako grafik w Dziale Reklamy Wewnętrznej wydawnictwa G+J. Pomimo absorbującej pracy nie przestałam malować i rysować. Brałam udział w konkursach i wystawach.

A od kilku lat mogę poświęcać się tylko tej pasji i kolejnej ceramice. W 2006 otworzyłam na Żoliborzu pracownię plastyczno-ceramiczną, tworzę w niej lampy, naczynia ceramiczne, małe formy rzeźbiarskie a obecnie także biżuterię."

Więcej informacji i prezentacja prac na stronie artystki: www.karamix.pl

 

 

 

Zdjęcia z wernisażu

wernisaż wystaw w BWA Olsztyn - marzec 2008

wernisaż wystaw w BWA Olsztyn - marzec 2008

 

 

   
 
Wernisaż wystawy - 6 marca 2008 r. o godz. 17.00
Zamknięcie wystawy - 30 marca 2008 r.