Urodził się w Krakowie, w 1933 r. Studia w Katowicach na Wydziale Grafiki filii krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, ukończył w 1957 r. Debiutował w 1956 r., na łamach Szpilek. Wkrótce stał się czołowym współpracownikiem tego pisma, a o jego rysunki zaczęło zabiegać wiele poczytnych czasopism, m.in. Świat, Poglądy, Polska, Ty i ja, Problemy, Tygodnik Kulturalny oraz Literatura, gdzie miał stałą rubrykę. W tym czasie jego rysunki zaczęły też ukazywać się w prasie zagranicznej, m.in. The New Yorker (Nowy Jork), Pardon (Frankfurt nad Menem).

Za publikację rysunku "Ryszard IV" w Literaturze, w 1976 r. został zasądzony i skazany. Internowany w czasie stanu wojennego. W 1982 r. wyjechał do USA i osiadł w Nowym Jorku. Od 1997 r. mieszka w Polsce - w Łodzi. W Nowym Jorku współpracował z New York Times, The New Yorker, Washington Weekly, Chronicles of Cultur. Rysuje w GQ, Wall Street Journal. Obecnie na stałe współpracuje z tygodnikiem Polityka i Nie.

W Polsce wydał kilka albumów swoich prac. Jest autorem 30 krótkometrażowych filmów animowanych dla dorosłych, a także scenografii telewizyjnych, teatralnych, kabaretowych. Projektuje plakaty, reklamy, uprawia malarstwo akwarelowe. Główny nurt jego działalności to ilustracja książkowa, zilustrował około 200 książek i zaprojektował ponad 450 okładek. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień w konkursach polskich i zagranicznych, m.in. otrzymał Brązowego Lajkonika za cykl filmów animowanych pt. "Makatki" na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie, w 1978 r. Miał kilka wystaw indywidualnych, uczestniczył w polskich i zagranicznych wystawach zbiorowych.

We wrześniu 2000 r. TVP 2 wyemitowała film dokumentalny poświęcony osobie i twórczości Andrzeja Czeczota pt. "Z Czeczotem przez Niebo i Piekło", w reżyserii Piotra Bikonta." W początkach 2001 r., w łódzkiej wytwórni "Europa" ukończył realizację autorskiego, pełnometrażowego filmu "Eden".

Wystawa została zorganizowana po patronetem "Polityki"

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 maja 2001 r. o godz. 17.00.